Váš odborný a spolehlivý rádce       //       Kontakty       //        Archiv

Váš odborný a spolehlivý rádce

Vladimír Drábek: Umíme se v každé situaci klientům přizpůsobit

29. 12. 2021 | Rozhovory

Vladimír Drábek: Umíme se v každé situaci klientům přizpůsobit

29. 12. 2021 | Rozhovory

Společnost Transcon Electronic Systems se specializuje na elektronické a elektrické vybavení pro letiště a heliporty. Existuje už od roku 1990 a své produkty prodává v řadě světových zemí. Její recept na úspěch nám prozradil ředitel Vladimír Drábek.

Transconu se podařilo jeho produkty a řešení uplatnit už na více než 280 světových letištích a heliportech. Co především stojí za vaším úspěchem?
Jsme pořád ještě v rámci konkurence malá, nekorporátní firma. S tím souvisí výhoda, kterou je naše schopnost rychlého a pružného rozhodování. Velký důraz klademe také na osobní přístup k zákazníkům, umíme respektovat jejich požadavky přesně podle situace, kterou potřebují řešit, a to před i po realizaci zakázky. To dnes není obvyklé.

Využíváte nějaké služby, které exportérům poskytuje český stát? Pokud ano, jak je hodnotíte?
V tuto chvíli realizujeme projekt výstavby pěti letišť v Senegalu, a to ve spolupráci s Českou exportní bankou (ČEB) i Exportní garanční a pojišťovací společností (EGAP). Musím ohodnotit snahu všech zúčastněných při řešení nelehkých úkolů spojených s výstavbou takto komplexního projektu v Africe, která se od nám známého evropského prostředí v řadě aspektů významně liší. Uvítal bych ale zjednodušení administrativy a více možností svobodného rozhodování pro exportéra. Vše se nedá uložit do tabulek a směrnic, často je potřeba improvizovat a hledat řešení v dané chvíli a na konkrétním místě. Na druhé straně oceňuji řadu opravdu rozumných a kvalitních podnětů ze strany specialistů ČEB/EGAP, které naší firmě ušetřily řadu starostí i zbytečných nákladů.

Ovlivňují vás nějak důsledky globální pandemie koronaviru?
Ano, ovlivňují. Náš sektor byl zasažen nejvíce a dodací lhůty některých polovodičových součástek jsou dnes na úrovni roku 2024. Už tedy nejde jen o vyšší ceny, ale o dostupnost materiálu vůbec. A to je samozřejmě veliký problém.

Spolupráce s firmou Transcon očima Martina Kacíře z korporátního bankovnictví KB

Společnost Transcon je naším klientem od roku 2002. Jsme hrdí na to, že můžeme být jejím partnerem v oblasti finančních služeb a aktuálně se podílet i na největším obchodu v historii firmy, kterým je rekonstrukce a výstavba pěti letišť v Senegalu. Velice si cením toho, jak se malá firma z Frýdku-Místku pustila do tak velkého projektu v Africe. Na začátku jsme představitele společnosti prakticky učili, jak funguje bankovní záruka a jiné záležitosti v trade finance a exportním financování. A oni teď i díky nám postaví pět letišť v Senegalu! Lidé v Transconu se toho za krátkou dobu velmi mnoho naučili a jsem skutečně pyšný na to, že KB u tohoto rozvoje může být.

Témata článku

Související

0 komentářů

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.