Váš odborný a spolehlivý rádce       //       Kontakty       //        Archiv

Váš odborný a spolehlivý rádce

Aplikací ekologických pohonů se zabývají už přes dvacet let

21. 07. 2021 | Export, Rozhovory

Aplikací ekologických pohonů se zabývají už přes dvacet let

21. 07. 2021 | Export, Rozhovory

Společnost SOR Libchavy má nejen v České republice, ale i v řadě zemí světa úspěch se svými inovativními autobusy. Co za ním stojí, nám prozradil jednatel firmy Vítězslav Tymr.

Autobusy SOR Libchavy dnes kromě ČR jezdí v celé řadě zemí, vedle střední a východní Evropy či Ruska také např. v Německu, Dánsku, Belgii atd. Díky čemu se vám daří na těchto vysoce konkurenčních trzích?
Především jsme silně orientovaní na zákazníky, při návrhu a konstrukci našich vozidel reagujeme na jejich potřeby a také na tržní trendy. Výhodou našich vozidel je mimo nízkou hmotnost a provozní náklady i fakt, že jsme z hlediska různých délkových variant a typů pohonů obvykle schopni pokrýt celé spektrum provozních potřeb našich zákazníků. Rovněž používáme špičkové komponenty, zákazníkům dáváme maximální podporu a máme profesionální tým kolegů a zaměstnanců.

Kvůli klimatickým změnám celosvětově stále více roste tlak na udržitelnost. Jak se to vaší firmy dotýká?
Naše společnost byla vždy schopná dobře predikovat tržní trendy a flexibilně na ně reagovat. Vlastně již náš první, 7,5 metru dlouhý autobus pro přibližně čtyřicet cestujících z roku 1994 úspěšně plnil mezeru na trhu, kde se v té době používala jen velká a nákladnější vozidla.

Jak vás tedy konkrétně ovlivňují aktuální tržní trendy?
Výsledkem aktuálních tržních trendů, požadavků evropské legislativy i našich zákazníků je provozně optimální mix moderních, bezpečných nízkoemisních či bezemisních vozidel přizpůsobený lokálním podmínkám a zákaznickým požadavkům. Jsme na to připraveni, neustále pracujeme na vývoji nových typů vozidel a inovujeme ta současná. Jsme hrdí na to, že naše společnost byla mezi prvními, které vyvinuly plně bateriový elektrobus. Do běžného provozu jsme ho uvedli již v roce 2010. Aplikací ekologických a nízkoemisních pohonů, např. použitím pohonu na CNG, se zabýváme více než dvacet let.

Spolupráce s firmou SOR Libchavy očima Petra Vybírala z globálního bankovnictví Komerční banky

Komerční banka je hrdým partnerem SOR Libchavy prakticky od založení společnosti v roce 1991. V současnosti klientovi poskytujeme kompletní spektrum bankovních služeb od platebního styku přes produkty trade finance až po provozní a dlouhodobé financování.

Když jsem začínal kariéru bankovního poradce v Komerční bance, SOR Libchavy byl prvním klientem, kterého jsem navštívil a měl zároveň možnost se podívat i pod pokličku v rámci exkurze v závodě v Libchavách.

V České republice se autobusem značky SOR svezl snad každý. Denně jezdím v Praze „stošestkou“ z Hodkoviček a za každým vyrobeným autobusem SOR vždy vidím tu armádu lidí, kteří jej složí od prvního do posledního šroubku. Často na to myslím a jsem rád, že jsme k obchodnímu úspěchu společnosti SOR mohli také částečně přispět.

Témata článku

Export    //    Udržitelnost    //    Úspěšní exportéři

Související

0 komentářů

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.