Váš odborný a spolehlivý rádce       //       Kontakty       //        Archiv

Váš odborný a spolehlivý rádce

Do Nizozemska se po brexitu přesunuly desítky firem

15. 04. 2020 | Koktejl

Do Nizozemska se po brexitu přesunuly desítky firem

15. 04. 2020 | Koktejl

Od britského referenda v červnu 2016, kdy si Britové odhlasovali odchod z Evropské unie, přemístilo svá sídla už celkem 140 společností do Nizozemska. Jen během minulého roku se do země tulipánů přesunulo 78 firem. Jde jak o evropské centrály amerických a asijských firem, tak i o některé britské společnosti, jež si chtějí zachovat sídlo na území Evropské unie.

Například společnost Discovery, která provozuje vzdělávací a zábavní televizní kanály. V Amsterodamu otevřel nové studio slavný britský filmový režisér Ridley Scott a jeho společnost The Ridley Scott Creative Group, novou centrálu pro evropský trh tam zprovoznila nadnárodní ratingová společnost AM Best. A jak informoval časopis Export a podnikání (EaP), nizozemská agentura pro zahraniční investice NFIA podle svého oznámení jedná s až 425 dalšími společnostmi, jež kvůli brexitu zvažují odchod z Velké Británie.

„Rok 2020 pro ně bude důležitým rokem. Mnohé se odvine od konkrétních podmínek ekonomického partnerství mezi Spojeným královstvím a Evropskou unií,“ citoval EaP šéfa agentury NFIA Jeroena Nijlanda. Podle něj mnoho společností čeká na dopad nových dohod, než udělají rozhodnutí. Jiné ovšem nečekají a zvolily si raději jistotu a bezpečnost evropského trhu, kterou jim Nizozemsko nabídlo. Podle odhadů by měly nově příchozí podniky investovat jen během následujících tří let v Nizozemsku na 375 milionů eur a vytvořit zhruba 4 200 pracovních míst.

Témata článku

Související

Začala nová éra Komerční banky

Začala nová éra Komerční banky

Zcela nový pohled na bankovnictví. To je podstatou nové éry Komerční banky, kterou nedávno odstartovala spuštěním Nové digitální banky.Co zmíněný nový pohled znamená? KB představila banku, vybudovanou ve spolupráci s klienty a postavenou na společné expertíze a...

pokračovat ve čtení
Umělá inteligence a naléhavé otázky

Umělá inteligence a naléhavé otázky

Velkým tématem současnosti se stává umělá inteligence (AI). Výsledkem čím dál vypjatějšího konkurenčního boje mezi hlavními vývojáři AI jsou stále dokonalejší tzv. velké jazykové modely (LLM, z angl. large language model) v podobě ChatGPT a dalších. Kromě nich ovšem...

pokračovat ve čtení

0 komentářů

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.