Váš odborný a spolehlivý rádce       //       Kontakty       //        Archiv

Váš odborný a spolehlivý rádce

Do Nizozemska se po brexitu přesunuly desítky firem

15. 04. 2020 | Koktejl

Do Nizozemska se po brexitu přesunuly desítky firem

15. 04. 2020 | Koktejl

Od britského referenda v červnu 2016, kdy si Britové odhlasovali odchod z Evropské unie, přemístilo svá sídla už celkem 140 společností do Nizozemska. Jen během minulého roku se do země tulipánů přesunulo 78 firem. Jde jak o evropské centrály amerických a asijských firem, tak i o některé britské společnosti, jež si chtějí zachovat sídlo na území Evropské unie.

Například společnost Discovery, která provozuje vzdělávací a zábavní televizní kanály. V Amsterodamu otevřel nové studio slavný britský filmový režisér Ridley Scott a jeho společnost The Ridley Scott Creative Group, novou centrálu pro evropský trh tam zprovoznila nadnárodní ratingová společnost AM Best. A jak informoval časopis Export a podnikání (EaP), nizozemská agentura pro zahraniční investice NFIA podle svého oznámení jedná s až 425 dalšími společnostmi, jež kvůli brexitu zvažují odchod z Velké Británie.

„Rok 2020 pro ně bude důležitým rokem. Mnohé se odvine od konkrétních podmínek ekonomického partnerství mezi Spojeným královstvím a Evropskou unií,“ citoval EaP šéfa agentury NFIA Jeroena Nijlanda. Podle něj mnoho společností čeká na dopad nových dohod, než udělají rozhodnutí. Jiné ovšem nečekají a zvolily si raději jistotu a bezpečnost evropského trhu, kterou jim Nizozemsko nabídlo. Podle odhadů by měly nově příchozí podniky investovat jen během následujících tří let v Nizozemsku na 375 milionů eur a vytvořit zhruba 4 200 pracovních míst.

Témata článku

Související

Jak ochránit svou organizaci před kyberútokem

Jak ochránit svou organizaci před kyberútokem

Geopolitické napětí je v současné době vysoké. V této atmosféře mimo jiné přibývá kybernetických útoků a současně roste jejich závažnost. V nedávném průzkumu Světového ekonomického fóra (WEF) vyjádřilo 92 % představitelů nejvyššího vedení podniků přesvědčení, že...

pokračovat ve čtení
Evropanky na pracovním trhu

Evropanky na pracovním trhu

I když míra zaměstnanosti žen v Evropě v posledních letech vzrostla, stále zaostává za mírou zaměstnanosti mužů (v současné době je zaměstnáno 66,8 % žen, zaměstnanost mužů činí 78,1 %). Ženy častěji pracují na částečný úvazek, jsou placeny méně a často stále...

pokračovat ve čtení

0 komentářů

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.