Váš odborný a spolehlivý rádce       //       Kontakty       //        Archiv

Váš odborný a spolehlivý rádce

Biomac: Chceme Česko zásobovat ekopalivy

15. 04. 2020 | Export

Biomac: Chceme Česko zásobovat ekopalivy

15. 04. 2020 | Export

Kvůli neekologické politice státu byla firma Biomac nucena téměř veškerou svou produkci paliv z dřevní biomasy exportovat. Od vzniku v roce 2000 získala během let řadu prestižních ocenění a dokázala se prosadit na náročných německých či rakouských trzích. Jak vysvětluje zakladatel a ředitel Zdeněk Černý, cílem je stále co nejvíc produktů dodávat tuzemským odběratelům.

Jak to s vaším původním plánem prodávat téměř všechny dřevěné pelety a brikety v Česku vypadá dnes?

Daří se nám ho plnit na 50 procent, a to doslovně. Takže dnes v České republice prodáváme polovinu produkce. A to jen díky tomu, že jsme si vytvořili svoji vlastní síť padesáti dvou prodejen. Bez nich bychom byli nuceni dál vše exportovat a na českých vesnicích by stále vládlo uhlí. Také nám pomáhají legislativní tlaky z EU a viditelné klimatické změny na planetě. Lidé pomalu začínají chápat, že budeme muset přírodě rychle pomoci, než se stane něco nevratného.

Získali jste řadu významných oceněnídokázali jste se prosadit v zahraničí. Jaké jsou podle vás hlavní faktory úspěchu firmy?

Je to především tvrdá práce, která zahrnuje i víkendy. Dále to, že si i díky bankovním úvěrům výrobní technologii pro ekopaliva už 30 let projektujeme sami. A snažíme se dosahovat špičkové kvality ekopaliv a nejvyššího výkonu.

Jak Biomac ovlivňuje současná pandemie koronaviru a jak vidíte budoucnost?

Itálie, Rakousko a Německo, které nám dělají největší podíl exportu, byly po nějakou dobu všem importům uzavřeny, tak jako tuzemské řetězce. A k tomu se přidali i firemní odběratelé. Naštěstí jsme mohli mít i po dobu karantény otevřené naše prodejny paliv, ze kterých zásobujeme tuzemské domácnosti. Velmi dobře a rychle zafungovala i ČMZRB se svojí Zárukou COVID II a následně i rychlý úvěr na zásoby od Komerční banky. Díky němu teď můžeme neprodanou výrobu ekopaliv zaskladnit do našich velkoskladů a po skončení pandemie ji rychle dodat odběratelům doma i v Evropě. U nás platí, že co se neprodá jednu zimu, prodá se příští rok. Takže budoucnost nevidím špatně.

Firma Biomac se dokázala prosadit na náročných německých či rakouských trzích

Spolupráce se společností Biomac očima Jana Halouzky z korporátního bankovnictví KB

Dlouholeté partnerství společnosti Biomac a Komerční banky čerpá ze vzájemné důvěry a stability, díky kterým je možné asistovat jak při zásadních investicích klienta, tak v rámci denního chodu společnosti. Skupina je stále řízena rodinou Černých, na kterých musím ocenit jejich píli, vytrvalost a cit pro detail, se kterým se denně věnují rozvoji svého byznysu. Zároveň oceňuji míru zapojení mladších členů rodiny za účelem úspěšného pokračování expanze i v budoucnosti a také ochotu konzultovat s bankou své záměry na partnerské bázi. Díky tomu jsme schopni klientovi poskytovat co nejlépe strukturovaná řešení, která vyhovují podmínkám každého projektu.

Zdeněk Černý

zakladatel a ředitel společnosti Biomac s.r.o.

Témata článku

Související

0 komentářů

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.