Váš odborný a spolehlivý rádce       //       Kontakty       //        Archiv

Váš odborný a spolehlivý rádce

Do české mapy udržitelných projektů přibývají další a další

29. 12. 2021 | Servis

Do české mapy udržitelných projektů přibývají další a další

29. 12. 2021 | Servis

Pohled do sekce Z praxe na našem webu Společně udržitelně musí návštěvníkovi udělat radost. Mapa projektů, které jsou z hlediska udržitelnosti příkladem dobré praxe, se totiž postupně zaplňuje.

Dobrou zprávou je určitě například to, že se v bytech začíná ve větší míře využívat řešení, v rámci kterého lze splachovat tzv. šedou odpadní vodou z koupelen. Například nedávno spojili síly obyvatelé bytového domu v Jiříkově u Rumburka a díky investici 300 000 korun vytvořili systém, jenž pročišťuje šedou odpadní vodu z koupelen, kterou pak používají ke splachování. Nejenže jim díky tomu zůstane v peněženkách přes 20 000 korun ročně navíc. Ale především díky využití odpadové vody, která by jinak bez užitku odtekla do kanalizace, šetří vodu čistou.

Na mapě ale najdete také investičně mnohem náročnější projekty. Obec Kněžice ve Středočeském kraji už přes patnáct let provozuje vlastní bioplynovou stanici, díky níž mají její obyvatelé i místní podniky zajištěnou obnovitelnou tepelnou energii. Stanice zpracovává pestrou škálu biologicky rozložitelných odpadů, například posečenou trávu, prasečí kejdu, čistírenské kaly, obsahy septiků a žump, odpady z restaurací a jídelen atd. Kněžice tedy zpracovávají převážně lokální zdroje a mohou se pochlubit unikátní energetickou soběstačností. A na naší mapě udržitelných projektů určitě najdete další inspiraci.

Témata článku

Související

Vyjděte ze zelené transformace jako vítězové

Vyjděte ze zelené transformace jako vítězové

K tomu, jak ve vaší firmě přistupujete k implementaci ESG strategie, čím dál častěji při svém rozhodování přihlížejí investoři, zákazníci i obchodní partneři. Oblast ESG ovšem může i ve zkušených podnikatelích vyvolávat respekt. Prvním krokem by tak vždy mělo být...

pokračovat ve čtení
Ať vašemu e-shopu neujede vlak

Ať vašemu e-shopu neujede vlak

Firmy, které svým klientům nabízejí uživatelsky přívětivé nakupování, rostou. Vyvarujte se zbytečných chyb a zařaďte se mezi ně. „Dnešní zákazníci očekávají, že budou mít možnost platit pomocí svojí oblíbené metody, nebo dokonce na splátky. Zboží přitom chtějí pokud...

pokračovat ve čtení

0 komentářů

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.