Váš odborný a spolehlivý rádce       //       Kontakty       //        Archiv

Váš odborný a spolehlivý rádce

Využijte dotační program ELENA na podporu výstavby energetických projektů

13. 05. 2024 | Servis

Využijte dotační program ELENA na podporu výstavby energetických projektů

13. 05. 2024 | Servis

Chystáte se na energeticky úsporné stavební úpravy stávajících nerezidenčních budov, popř. na technologické investice do energetické účinnosti ve výrobních procesech? Pak by byla škoda nevyužít možností programu ELENA, který vám poskytne komplexní technické poradenství.

Program mohou využít malé a střední podniky, dále firmy do 3 000 zaměstnanců a také veřejný sektor. Co všechno lze v rámci tohoto komplexního poradenství získat?

  • Energetické audity a posudky
  • Poradenství a přípravu dokumentace pro případnou dotaci a její administraci (energetický posudek, DNSH příloha, příprava žádosti o dotaci, statické posouzení fotovoltaických panelů, asistence při výběru dodavatele)
  • Přípravu podkladů pro EPC projekty (úvodní studie proveditelnosti, asistence při výběru dodavatele)
  • Nabídku vhodného financování (úvěr, Zelený úvěr, ESG úvěr)

Podporované typy projektů jsou mj. investicemi do výrazného snížení energetické náročnosti stávajících budov, také do snížení energetické náročnosti, resp. zvýšení energetické účinnosti výrobních a technologických procesů atd.

Komerční banka nabízí výraznou slevu. Klient zaplatí pouze 10 % ceny poradenství, zbývajících 90 % pak bude hrazeno z programu ELENA. Co je nutné pro získání slevy splnit?

  1. Investice musí být dokončena do konce roku 2026.
  2. Investiční náklady projektu by měly přesáhnout 10 milionů Kč.

Témata článku

Dotace    //    Energetika

Související

Vyjděte ze zelené transformace jako vítězové

Vyjděte ze zelené transformace jako vítězové

K tomu, jak ve vaší firmě přistupujete k implementaci ESG strategie, čím dál častěji při svém rozhodování přihlížejí investoři, zákazníci i obchodní partneři. Oblast ESG ovšem může i ve zkušených podnikatelích vyvolávat respekt. Prvním krokem by tak vždy mělo být...

pokračovat ve čtení
Ať vašemu e-shopu neujede vlak

Ať vašemu e-shopu neujede vlak

Firmy, které svým klientům nabízejí uživatelsky přívětivé nakupování, rostou. Vyvarujte se zbytečných chyb a zařaďte se mezi ně. „Dnešní zákazníci očekávají, že budou mít možnost platit pomocí svojí oblíbené metody, nebo dokonce na splátky. Zboží přitom chtějí pokud...

pokračovat ve čtení
Pomůžeme vám s dotací na elektromobily

Pomůžeme vám s dotací na elektromobily

Určitě jste už zaznamenali informaci o spuštění záručního programu Elektromobilita, v rámci kterého stát, resp. Národní rozvojová banka nabízí podnikatelům dotaci na pořízení elektromobilů. Jak vám s tím můžeme pomoct v Komerční bance? Na úvod si připomeňme podmínky...

pokračovat ve čtení

0 komentářů

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.