Váš odborný a spolehlivý rádce       //       Kontakty       //        Archiv

Váš odborný a spolehlivý rádce

Firmy musí pomoct s budováním narušené důvěry

23. 06. 2022 | Koktejl

Firmy musí pomoct s budováním narušené důvěry

23. 06. 2022 | Koktejl

Důvěra ve vlády od vrcholu pandemie celosvětově poklesla. Celých 66 procent globálních respondentů podle průzkumu Edelman Trust Barometer v lednu 2022 vyjádřilo obavy z toho, že se lídři jejich zemí záměrně snaží uvést lidi v omyl. A platí to dokonce i pro zdravotnické úřady, které jsou jinak v oblasti zdraví považovány za nejvěrohodnější zdroj informací: Více než polovina globálních respondentů se obává, že je lékařská věda zneužívána k podpoře konkrétní politické agendy.

Jak se to projevuje? Především podceněním trvání a také závažnosti pandemie. To se odrazilo zejména na tom, že v některých zemích, jež na vypuknutí pandemie zareagovaly nejlépe a měly zpočátku nízkou míru infekce a přenosu (jako jsou Singapur, Tchaj-wan, Jižní Korea či Nový Zéland), v důsledku tvrdého lockdownu postupně přibývalo odporu, zklamání a hněvu ze strany obyvatel.

Počáteční odolnost ustoupila hlubokému hospodářskému poklesu na některých trzích a také rostoucímu napětí. Komunity začaly zpochybňovat rozhodování svých lídrů a postupně ztrácely důvěru v jejich vedení.

To je samozřejmě velmi nebezpečné. A protože důvěra ve firmy naopak zůstává vysoká, ty mají tím pádem podle Světového ekonomického fóra (WEF) příležitost a odpovědnost zasadit se o zvýšení důvěry ve vládu i sektor zdravotnictví. Mohou tak významně pomoci chránit lidské životy tím, že podpoří zdravotnické úřady a vědecká fakta. Týká se to především firem, které působí v oblasti zdravotnictví.

Podle nejnovějších výzkumů totiž důvěra v tyto podniky zůstává celosvětově silná. Podle WEF potřebujeme, aby všechny populace věřily, že v oblasti zdraví existuje rovnost a že bez ohledu na status má každý právo na dostupné informace o zdravotní péči a také na řešení. Zdravotnický průmysl v tomto hraje stěžejní roli. Může pomoci tím, že bude klást důraz na spolupráci či společenské iniciativy ve spojení s dotčenými komunitami apod. Navíc jsou zaměstnavatelé pro lidi jedním z nejvěrohodnějších zdrojů informací o zdraví. Jejich zodpovědnost je tedy zřejmá.

 

Témata článku

Lidé    //    Trendy

Související

Začala nová éra Komerční banky

Začala nová éra Komerční banky

Zcela nový pohled na bankovnictví. To je podstatou nové éry Komerční banky, kterou nedávno odstartovala spuštěním Nové digitální banky.Co zmíněný nový pohled znamená? KB představila banku, vybudovanou ve spolupráci s klienty a postavenou na společné expertíze a...

pokračovat ve čtení
Umělá inteligence a naléhavé otázky

Umělá inteligence a naléhavé otázky

Velkým tématem současnosti se stává umělá inteligence (AI). Výsledkem čím dál vypjatějšího konkurenčního boje mezi hlavními vývojáři AI jsou stále dokonalejší tzv. velké jazykové modely (LLM, z angl. large language model) v podobě ChatGPT a dalších. Kromě nich ovšem...

pokračovat ve čtení

0 komentářů

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.