Váš odborný a spolehlivý rádce       //       Kontakty       //        Archiv

Váš odborný a spolehlivý rádce

KB provádí revoluční změny u SEPA a zahraničních plateb

29. 12. 2021 | Servis

KB provádí revoluční změny u SEPA a zahraničních plateb

29. 12. 2021 | Servis

V minulém roce Komerční banka zrychlila zpracování SEPA plateb, tedy plateb v eurech po Evropě, i zahraničních plateb v měnách EUR, USD, CZK, GBP, DKK, CHF, NOK, SEK a CAD. Zrychlených SEPA plateb od loňského května zpracovala téměř 850 000. Od listopadu minulého roku pak také přes šedesát tisíc zrychlených zahraničních plateb.

„Klientům jsme zrychlili cash flow u 39 % SEPA plateb a u 29 % zahraničních plateb. A jejich obliba stále roste,“ říká Monika Truchliková, manažerka tribu Platební metody v Komerční bance. „I přesto řada firemních a korporátních klientů tuto možnost nevyužívá. Přitom jen stačí SEPA a zahraniční platby zadat v pracovní dny do 11.00 hodin přes mobilní nebo internetové bankovnictví, a my zajistíme jejich připsání na účet banky příjemce ten samý den, v tzv. zrychleném režimu. A to bez jakéhokoli příplatku za zrychlené zpracování,“ doplňuje.

Komerční banka je od roku 2019 připojena ke službě SWIFT GPI, která umožňuje pro zahraniční platbu získat během několika minut aktuální informace o průběhu jejího zpracování a předat je klientům. Každé platbě je přiřazena tzv. UETR reference, podle které lze zjistit, zda byla již platba připsána, případně která banka si při zpracování platby strhla poplatek a v jaké výši atd.

Témata článku

Související

Používání BankID rychle roste

Používání BankID rychle roste

Jednotnou platformu pro elektronickou identifikaci, tzv. BankID, již využilo přes 1,4 milionu bankovních klientů. Firmám služba uleví i vydělá. BankID je státem uznávaná identifikační metoda, která usnadňuje komunikaci Čechů se státní správou i soukromými...

pokračovat ve čtení

0 komentářů

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.