Váš odborný a spolehlivý rádce       //       Kontakty       //        Archiv

Váš odborný a spolehlivý rádce

KB sdílí bankomaty s Air Bank, Moneta Money Bank a UniCredit Bank 

26. 07. 2023 | Servis

KB sdílí bankomaty s Air Bank, Moneta Money Bank a UniCredit Bank 

26. 07. 2023 | Servis

Zvýšit dostupnost hotovostních služeb pro klienty a současně akcelerovat aktivity v zájmu udržitelného rozvoje. To je cílem společného projektu sdílení bankomatů zmíněných finančních ústavů. Už vloni Komerční banka v tomto smyslu zahájila spolupráci s Moneta Money Bank a letos se připojily i další dvě banky. Společně tak nabízejí už více než 2 000 sdílených bankomatů.

Výběr hotovosti je jednou ze základních bankovních služeb, proto se všechny čtyři zúčastněné banky dohodly na tom, že svým klientům umožní výběr hotovosti ze všech partnerských bankomatů za stejných cenových podmínek jako ve vlastní bankomatové síti. A také na tom, že stojí-li vedle sebe na jednom místě dva sdílené bankomaty, přesunou jeden z nich tam, kde předtím nebyl žádný. Došlo k tomu už v desítkách případů.

Jak už bylo zmíněno, důvodem pro sdílení bankomatů není jenom zvýšení dostupnosti a komfortu klientů, ale také podpora udržitelnosti. Lze totiž díky tomu rovněž optimalizovat náklady, jako je elektřina, údržba, doplňování peněz a řada dalších, což samozřejmě pozitivně ovlivňuje přírodu a životní prostředí.

Komerční banka získala za inovativní přístup v oblasti sdílení bankomatových sítí prestižní ocenění Bankovní inovátor 2022, které v rámci soutěže Visa Nejlepší banka udělují Hospodářské noviny. Podrobnější informace o projektu, mimo jiné i o tom, na kterých místech České republiky je možné sdílené bankomaty využít, najdete na webu www.sdilenybankomat.cz.

Banky dnes společně nabízejí už více než 2 000 sdílených bankomatů. Lze díky tomu optimalizovat náklady a také pozitivně ovlivnit životní prostředí.

|

Témata článku

Související

0 komentářů

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.