Váš odborný a spolehlivý rádce       //       Kontakty       //        Archiv

Váš odborný a spolehlivý rádce

Komerční banka a Moneta Money Bank sdílejí své bankomaty

23. 06. 2022 | Servis

Komerční banka a Moneta Money Bank sdílejí své bankomaty

23. 06. 2022 | Servis

Zvyšování klientského komfortu, snížení nákladů a také uhlíkové stopy. To má přinést společný projekt obou bankovních domů.

Výhody podobné spolupráce, jakou už znají lidé například v Nizozemsku, Belgii nebo Francii, mohou od začátku června využívat také klienti Komerční banky a Moneta Money Bank. Tyto dva finanční ústavy se totiž domluvily na tom, že budou sdílet své bankomatové sítě na území České republiky. Konkrétně to znamená, že klienti Komerční banky mohou zdarma vybírat hotovost z bankomatů Moneta Money Bank. V průběhu příštího roku pak klienti obou bank získají možnost sdílet v jejich bankomatových sítích i vkladové funkce.

Komerčka nabízí nejvíc vkladových bankomatů

Českou jedničkou z hlediska počtu vkladových bankomatů je KB. Na konci roku 2021 disponovala 860 přístroji, z toho 520 bylo s vkladovou funkcí a 604 s bezkontaktní čtečkou. A tyto počty stále rostou. Na konci roku 2021 měla KB se všemi svými bankomaty 15% podíl na trhu ČR.

Jak vysvětlil předseda představenstva a generální ředitel Komerční banky Jan Juchelka, optimalizace bankomatových sítí s cílem nabídnout dostupnost služby maximálnímu počtu klientů je v Evropě aktuálním trendem. „Spolupráce s Monetou nám umožní eliminovat duplicitní bankomaty na frekventovaných místech a současně instalovat tyto přístroje v lokalitách, kde je dostupnost výběru hotovosti nižší,“ řekl Jan Juchelka. Sdílení vybrané bankovní infrastruktury by mělo mít pozitivní vliv nejen z pohledu klienta. Současně přinese i snížení spotřeby energií a dalších nákladů nutných k provozování oddělených bankomatových sítí a projeví se rovněž snížením uhlíkové stopy obou bank.

Témata článku

Související

Vyjděte ze zelené transformace jako vítězové

Vyjděte ze zelené transformace jako vítězové

K tomu, jak ve vaší firmě přistupujete k implementaci ESG strategie, čím dál častěji při svém rozhodování přihlížejí investoři, zákazníci i obchodní partneři. Oblast ESG ovšem může i ve zkušených podnikatelích vyvolávat respekt. Prvním krokem by tak vždy mělo být...

pokračovat ve čtení
Ať vašemu e-shopu neujede vlak

Ať vašemu e-shopu neujede vlak

Firmy, které svým klientům nabízejí uživatelsky přívětivé nakupování, rostou. Vyvarujte se zbytečných chyb a zařaďte se mezi ně. „Dnešní zákazníci očekávají, že budou mít možnost platit pomocí svojí oblíbené metody, nebo dokonce na splátky. Zboží přitom chtějí pokud...

pokračovat ve čtení

0 komentářů

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.