Váš odborný a spolehlivý rádce       //       Kontakty       //        Archiv

Váš odborný a spolehlivý rádce

Komerční banka zrychlila zahraniční a SEPA platby

17. 11. 2020 | Servis | 0 komentářů

Komerční banka zrychlila zahraniční a SEPA platby

17. 11. 2020 | Servis | 0 komentářů

Odesílání zahraničních a SEPA plateb s připsáním na účet banky příjemce ve stejný den je od 17. 11. 2020 v Komerční bance rychlejší. Týká se to zahraničních a SEPA plateb zadaných do 11.00 hodin, s požadavkem na zpracování online i prostřednictvím papírových příkazů.

„Vše se neustále zrychluje, což samozřejmě platí i pro bankovní služby. Proto jsme letos v květnu zrychlili připisování běžných SEPA plateb a nyní připisujeme na účet banky příjemce v den zadání příkazu i zahraniční platby. S tím, že klient nemusí sám požadovat rychlejší urgentní zpracování,“ říká Monika Truchlíková, manažerka tribu Platební metody v KB.

SEPA platby a zahraniční platby jsou tedy předány k dalšímu zpracování tak, aby byly připsány na účet banky příjemce v den jejich zadání, tj. ve lhůtě D+0. Platí to platby v měnách EUR, USD, CZK, GBP, DKK, CHF, NOK, SEK a CAD zadané klienty v pracovní dny do 11.00 hodin, s požadavkem na zpracování online, předané na papírových příkazech nebo z trvalých příkazech,.

Urgentních SEPA a zahraniční platby zůstávají beze změny, tedy za příplatek podle Sazebníku KB. Zadávat urgentní zahraniční platby je možné v pracovní dny:

  • do 13.00 hodin v měnách CZK, DKK, CHF, NOK, SEK;
  • do 14.00 hodin v měnách CAD, EUR, GBP a USD.

Urgentní SEPA platby je možné zadávat rovněž do 14.00 hodin. I takto zadané SEPA platby jsou připsány na účet banky příjemce v den jejich zadání, tj. ve lhůtě D+0.

Zrychlení zahraničních a SEPA plateb se týká zadání:

  • na on-line formulářích v internetovém bankovnictví;
  • importem v dávce v on-line režimu v internetovém bankovnictví;
  • importem v dávce v průběžném režimu v internetovém bankovnictví (pokud je v okamžiku jejich zadání na účtu klienta dostatek peněžních prostředků);
  • na papírovém příkazu přes pobočku KB;
  • platby z trvalých příkazů k zahraniční platbě.

Monika Truchlíková

manažerka tribu Platební metody v KB

Témata článku

Související

B2B marketing v době postcovidové

B2B marketing v době postcovidové

B2B (tedy business to business marketing) má svá specifika. Sice i pro něj platí základní definice, že se jedná o propagaci produktů a služeb, včetně reklamy či průzkumu trhu, jen v tomto případě na užší cílovou skupinu –  firmy. Také je třeba...

pokračovat ve čtení
Jak zvládnout mezinárodní tendr

Jak zvládnout mezinárodní tendr

Čemu byste měli věnovat pozornost v případě, že se chystáte přihlásit do evropské veřejné soutěže na projekt v oblasti cirkulární ekonomiky. Evropská unie se už několik let snaží o přechod z lineárního na cirkulární model hospodářství. Tak aby byla ekonomika založena...

pokračovat ve čtení

0 komentářů

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *