Váš odborný a spolehlivý rádce       //       Kontakty       //        Archiv

Váš odborný a spolehlivý rádce

Kvůli cenám energií zchudneme. Klimatickou politiku však podporujeme dál

23. 06. 2022 | Koktejl

Kvůli cenám energií zchudneme. Klimatickou politiku však podporujeme dál

23. 06. 2022 | Koktejl

Nový globální průzkum společnosti Ipsos ukazuje, že lidé na celém světě dál silně podporují ústup od fosilních paliv. Navzdory tomu, že rostoucí ceny energií sníží jejich možnosti utrácet. Průzkum, který provedla společnost Ipsos mezi více než 22 500 dospělými ve 30 zemích, ukázal, že v průměru více než polovina spotřebitelů očekává, že rostoucí náklady na energii v roce 2022 výrazně sníží jejich kupní sílu.

Výsledky se v jednotlivých zemích lišily, to, že letos očekávají méně peněz na útratu, uvedly dvě třetiny lidí žijících v Jihoafrické republice, Japonsku a Turecku, ve srovnání s o něco více než jednou třetinou ve Švýcarsku a Nizozemsku. Nejvíce se o svou finanční budoucnost obávali lidé s nízkými příjmy a lidé ve věku 35 až 49 let.

Navzdory tomu však lidé i nadále politiku v oblasti klimatu silně podporují. V průměru 84 procent respondentů uvedlo, že je pro ně osobně důležité, aby se jejich země odklonila od fosilních paliv k udržitelnějším zdrojům energie.

Názor výrazně zastávaly všechny země, například ve Spojených státech 75 procent obyvatel, v Jižní Africe a Peru pak dokonce 93 procent. 

Nejsilněji vnímají důležitost ukončení závislosti na fosilních palivech obyvatelé tzv. rozvíjejících se zemí. Pokud jde o demografický pohled, podpora byla silná mezi všemi skupinami, o něco více mezi ženami (87 %) než muži (81 %).

 

Témata článku

Lidé    //    Udržitelnost

Související

0 komentářů

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.