Váš odborný a spolehlivý rádce       //       Kontakty       //        Archiv

Váš odborný a spolehlivý rádce

Mladá generace se bojí o svou budoucnost, vadí jí systémový rasismus a společenské nerovnosti

29. 12. 2021 | Koktejl

Mladá generace se bojí o svou budoucnost, vadí jí systémový rasismus a společenské nerovnosti

29. 12. 2021 | Koktejl

Z každoročního průzkumu, který pod názvem Millenial Survey v desítkách zemí provádí společnost Deloitte, letos vyplynula celá řada zajímavých zjištění. Není jistě překvapivé, že se autoři zaměřili na to, jak různé oblasti života ovlivnila koronavirová pandemie a jak její dopady vnímá mladá generace. Konkrétně tzv. mileniálové a také generace Z. A zjistili, že krize způsobená celosvětovými důsledky onemocnění covid-19 v nich vyvolává největší obavy především v oblastech zdravotní péče, nezaměstnanosti a klimatických změn. Zhruba 50 % „zetkařů“ pak vyjádřila velkou nejistotu, především pokud jde o svou finanční budoucnost, také zaměstnání a kariérní vyhlídky.

Studie nicméně ukazuje, že mladým nejsou lhostejné ani otázky týkající se globální společnosti jako takové. Například z hlediska klíčových otázek, jako je ochrana životního prostředí, nerovnost a diskriminace, se podle nich nacházíme ve zlomovém bodě a do řešení těchto témat by se – kromě nich – měly zapojit i vlády, vzdělávací systémy či podniky.

Jistě také není bez zajímavosti, že šest z deseti příslušníků generace Z a 56 % mileniálů považuje systémový rasismus za velmi rozšířený v celé společnosti. (Nejméně jeden z pěti mileniálů uvedl, že se cítí být „stále“ nebo „často“ osobně diskriminován kvůli nějakému aspektu svého původu.) Dvě třetiny mileniálů a „zetkařů“ se rovněž domnívají, že bohatství a příjmy jsou ve společnosti rozdělené nerovnoměrně, a podle většiny z nich by legislativa a přímé vládní zásahy mohly tyto rozdíly výrazně zmenšit atd.

Společnost Deloitte provádí průzkum už deset let. Letos se ho zúčastnilo celkem téměř 23 000 respondentů (14 655 mileniálů a 8 273 zástupců generace Z) ze čtyřiceti pěti zemí světa.

Témata článku

Lidé    //    Trendy

Související

Začala nová éra Komerční banky

Začala nová éra Komerční banky

Zcela nový pohled na bankovnictví. To je podstatou nové éry Komerční banky, kterou nedávno odstartovala spuštěním Nové digitální banky.Co zmíněný nový pohled znamená? KB představila banku, vybudovanou ve spolupráci s klienty a postavenou na společné expertíze a...

pokračovat ve čtení
Umělá inteligence a naléhavé otázky

Umělá inteligence a naléhavé otázky

Velkým tématem současnosti se stává umělá inteligence (AI). Výsledkem čím dál vypjatějšího konkurenčního boje mezi hlavními vývojáři AI jsou stále dokonalejší tzv. velké jazykové modely (LLM, z angl. large language model) v podobě ChatGPT a dalších. Kromě nich ovšem...

pokračovat ve čtení

0 komentářů

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.