Váš odborný a spolehlivý rádce       //       Kontakty       //        Archiv

Váš odborný a spolehlivý rádce

Navýšením majetkového podílu ve startupu Upvest rozšiřuje KB možnosti investování pro klienty

29. 12. 2021 | Servis

Navýšením majetkového podílu ve startupu Upvest rozšiřuje KB možnosti investování pro klienty

29. 12. 2021 | Servis

Komerční banka se v červenci 2020 stala spoluvlastníkem českého fintech startupu Upvest, který se zaměřuje na online investování do developerských projektů formou crowdfundingu. KB tak rozšířila možnosti investování pro své klienty a začala pomáhat developerům při financování realitních projektů.

Upvest tímto partnerstvím upevnil svou pozici českého lídra v oblasti investičního crowdfundingu a prostřednictvím spojení s Komerční bankou se dále strategicky rozvíjí. Za dobu partnerství se ukázalo, že spolupráce funguje. Komerční banka nyní svůj majetkový podíl v Upvestu navyšuje na 31,06 %.

„Cílem Komerční banky ještě před majetkovým vstupem do Upvestu bylo podílet se na budování sektoru crowdfundingu. Vstup do tohoto světa se nám povedl díky partnerství s Upvestem. Společně připravujeme pro klienty Komerční banky i pro klienty Upvestu nabídku projektů z dalších zajímavých sektorů mimo real estate, jde například o infrastrukturu, konkrétně energetiku, zdravotní péči a další,“ uvedl David Formánek, člen představenstva Komerční banky.

Upvest je vhodným příkladem toho, jak rychle se ze startupu využívajícího jednoduché digitální služby podpořené expertizou v konkrétním segmentu může stát respektovaná společnost. Pomocí crowdfundingu, který Upvest využívá již čtyři roky, si developeři mohou zabezpečit dodatečné finanční zdroje potřebné pro nové stavby. Pro veřejnost je to zase šance, jak investovat od malých částek a získat pevný roční výnos okolo 5–8 %.

Témata článku

Související

Vyjděte ze zelené transformace jako vítězové

Vyjděte ze zelené transformace jako vítězové

K tomu, jak ve vaší firmě přistupujete k implementaci ESG strategie, čím dál častěji při svém rozhodování přihlížejí investoři, zákazníci i obchodní partneři. Oblast ESG ovšem může i ve zkušených podnikatelích vyvolávat respekt. Prvním krokem by tak vždy mělo být...

pokračovat ve čtení
Ať vašemu e-shopu neujede vlak

Ať vašemu e-shopu neujede vlak

Firmy, které svým klientům nabízejí uživatelsky přívětivé nakupování, rostou. Vyvarujte se zbytečných chyb a zařaďte se mezi ně. „Dnešní zákazníci očekávají, že budou mít možnost platit pomocí svojí oblíbené metody, nebo dokonce na splátky. Zboží přitom chtějí pokud...

pokračovat ve čtení

0 komentářů

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.