Váš odborný a spolehlivý rádce       //       Kontakty       //        Archiv

Váš odborný a spolehlivý rádce

Počet Bank iD uživatelů rychle roste

26. 07. 2023 | Servis

Počet Bank iD uživatelů rychle roste

26. 07. 2023 | Servis

Bank iD je státem uznávaná identifikační metoda, která umožňuje komunikaci se státní správou i soukromými společnostmi, jako jsou zdravotní pojišťovny, obchody, služby nebo pojišťovny. Její používání je velmi snadné, funguje stejně jako přihlašování k internetovému bankovnictví. A odpovídá tomu i stupeň jejího zabezpečení.

To všechno jsou zároveň důvody, proč Bank iD už alespoň jednou využilo 2,5 milionu bankovních klientů, tedy každý třetí dospělý Čech. Před spuštěním platformy komunikovalo se státem online 500 000 občanů, dnes jich je už víc než 5,5 milionu. A jako svůj identifikační prostředek využívá Bank iD 80 procent z nich. Firem zapojených do Bank iD je v současnosti přes 150.

Počítá se s dalším rozvojem bankovní identity, přičemž rolí bank je přinášet uživatelský pohled na online služby státu. Konkrétním společným projektem může být např. plánovaná česká eDokladovka, tedy aplikace, díky které by lidé měli mít možnost prokazovat svou totožnost pomocí mobilu, nebo evropský projekt digitální peněženky eWallet. Ta by měla sloužit i k prokazování dalších atributů, např. řidičského oprávnění, zdravotního pojištění či dosaženého vzdělání.

Témata článku

Bankovní služby    //    Ekonomika

Související

Vyjděte ze zelené transformace jako vítězové

Vyjděte ze zelené transformace jako vítězové

K tomu, jak ve vaší firmě přistupujete k implementaci ESG strategie, čím dál častěji při svém rozhodování přihlížejí investoři, zákazníci i obchodní partneři. Oblast ESG ovšem může i ve zkušených podnikatelích vyvolávat respekt. Prvním krokem by tak vždy mělo být...

pokračovat ve čtení
Ať vašemu e-shopu neujede vlak

Ať vašemu e-shopu neujede vlak

Firmy, které svým klientům nabízejí uživatelsky přívětivé nakupování, rostou. Vyvarujte se zbytečných chyb a zařaďte se mezi ně. „Dnešní zákazníci očekávají, že budou mít možnost platit pomocí svojí oblíbené metody, nebo dokonce na splátky. Zboží přitom chtějí pokud...

pokračovat ve čtení

0 komentářů

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.