Váš odborný a spolehlivý rádce       //       Kontakty       //        Archiv

Váš odborný a spolehlivý rádce

Používání BankID rychle roste

15. 12. 2022 | Servis

Používání BankID rychle roste

15. 12. 2022 | Servis

Jednotnou platformu pro elektronickou identifikaci, tzv. BankID, již využilo přes 1,4 milionu bankovních klientů. Firmám služba uleví i vydělá.

BankID je státem uznávaná identifikační metoda, která usnadňuje komunikaci Čechů se státní správou i soukromými společnostmi. Banky tuto službu poprvé zprovoznily začátkem loňského roku a od té doby ji využilo více než 1,4 milionu jejich klientů.

Před spuštěním platformy bylo v Česku registrováno 400 000 identit a nyní je jich téměř 5,5 milionu. Bankovní identitu využívá na 70 % uživatelů, kteří se přihlašují k online službám státu, přičemž celkový počet přihlášení ke státním portálům stoupl za poslední rok na 17,1 milionu.

 

Od identifikace po aktualizaci údajů

BankID se ukazuje jako skvělé řešení nejen pro poskytovatele služeb, ale také pro provozovatele e-shopů a internetových portálů, kde je nutné ověřit totožnost klientů. Například při uzavírání smluv či provádění změn v rámci využívaných služeb a tarifů. To vše lze vyřídit online, a ušetřit tak firemní čas i peníze. Vedle usnadnění celého procesu se touto cestou rovněž snižuje množství podvodů. S BankID je totiž možné ověřit totožnost zákazníka až na úrovni požadavků zákona o praní špinavých peněz (tzv. AML).

BankID nabízí hned několik služeb v jednom. Pokud například provozujete e-shop nebo klientský portál, využijete službu CONNECT pro online přihlašování klientů apod. S implementací a výběrem vhodné služby pro vaši firmu vám poradíme i v Komerční bance. Pro více informací nás kontaktujte na +420 955 512 220 nebo na BankID_podpora@kb.cz.

Roger Platba vylepší vaše cashflow

Finančně-technologická společnost Roger poskytuje společně se skupinou Komerční banky, jejíž je součástí, službu Roger Platba. Ta zkracuje splatnosti faktur na tři dny, a tak výrazně vylepšuje cashflow svých klientů.

Pro podnikatele je to samozřejmě mimořádně užitečná pomoc. Například když získají novou zakázku a splatnost je příliš dlouhá, když současný odběratel prodlouží splatnost faktur, popřípadě když v rámci sezonních výkyvů podnikatel řeší nedostatek hotovosti způsobený nárůstem pohledávek apod.

 

Zajímá vás, jak to celé funguje? Jedná se o tři jednoduché kroky:

  1. Podle uvážení a potřeb vyberete faktury a termíny jejich profinancování.
  2. Zašlete je online do Rogera prostřednictvím účetního softwaru nebo elektronickou komunikací EDI, e-mailem či vyfocením přes aplikaci Roger.
  3. Do tří dnů máte peníze na účtu: 75 % z hodnoty faktury ihned, 25 % po proplacení faktury odběratelem.

Pokud by vás služba zajímala, je možné si ji jednoduše sjednat online, po telefonu anebo na jakékoli pobočce Komerční banky.

Export Journal komentuje

„Když je splatnost faktur příliš dlouhá nebo chybí hotovost v důsledku nárůstu pohledávek, Roger Platba může pomoct.“

Témata článku

Související

Vyjděte ze zelené transformace jako vítězové

Vyjděte ze zelené transformace jako vítězové

K tomu, jak ve vaší firmě přistupujete k implementaci ESG strategie, čím dál častěji při svém rozhodování přihlížejí investoři, zákazníci i obchodní partneři. Oblast ESG ovšem může i ve zkušených podnikatelích vyvolávat respekt. Prvním krokem by tak vždy mělo být...

pokračovat ve čtení
Ať vašemu e-shopu neujede vlak

Ať vašemu e-shopu neujede vlak

Firmy, které svým klientům nabízejí uživatelsky přívětivé nakupování, rostou. Vyvarujte se zbytečných chyb a zařaďte se mezi ně. „Dnešní zákazníci očekávají, že budou mít možnost platit pomocí svojí oblíbené metody, nebo dokonce na splátky. Zboží přitom chtějí pokud...

pokračovat ve čtení

0 komentářů

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.