Váš odborný a spolehlivý rádce       //       Kontakty       //        Archiv

Váš odborný a spolehlivý rádce

Věděli jste, že máte v kapse platební terminál?

23. 06. 2022 | Servis

Věděli jste, že máte v kapse platební terminál?

23. 06. 2022 | Servis

Podíl bezhotovostních plateb v Česku stále roste, což ještě urychlila koronavirová pandemie. A stále oblíbenější je také placení chytrými telefony a hodinkami, do kterých si lidé mohou nahrát svou platební kartu. Pokud jste tedy podnikatel či představitel menší firmy, která poskytuje své služby spíše sezonně nebo potřebuje platbu na místě jen občas, pak pro vás může být vítaným řešením aplikace PayPhone. Vytvoří vám totiž ve vašem chytrém telefonu s operačním systémem Android (verze 8.0 a vyšší) a technologií NFC pro bezkontaktní platby mobilní platební terminál.

Ten je vhodný pro podnikatele či pracovníky firem v terénu, využijí ho také při rozvozu zboží nebo poskytování služeb přímo u zákazníka, který pak může zaplatit jednoduše přiložením platební karty k telefonu. Prostřednictvím PayPhone lze přijímat karty Mastercard a Visa. Účtenky se netisknou, zákazník je dostane e-mailem, popřípadě si je může stáhnout přes QR kód.

Výhodou je fakt, že provoz aplikace nic nestojí. Aktivační poplatek je 495 Kč (+ DPH) a poplatek za transakci v procentech se skládá ze tří částí. Z poplatku za zpracování transakce, poplatku vydavatelské bance a poplatku karetním společnostem. V současné době lze ovšem využít akci Česko platí kartou, v rámci které je možné celý rok zkoušet platební terminál bez poplatků.

Platební terminál

Témata článku

Trendy    //    Zajímavosti

Související

Používání BankID rychle roste

Používání BankID rychle roste

Jednotnou platformu pro elektronickou identifikaci, tzv. BankID, již využilo přes 1,4 milionu bankovních klientů. Firmám služba uleví i vydělá. BankID je státem uznávaná identifikační metoda, která usnadňuje komunikaci Čechů se státní správou i soukromými...

pokračovat ve čtení

0 komentářů

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.