Váš odborný a spolehlivý rádce       //       Kontakty       //        Archiv

Váš odborný a spolehlivý rádce

We.trade se úspěšně rozjel

21. 07. 2021 | Servis

We.trade se úspěšně rozjel

21. 07. 2021 | Servis

Od svého loňského startu v České republice vnáší digitální platforma we.trade jistotu do obchodování mezi firmami.

 

Na začátku letošního roku proběhla společná online konference bank, které v ČR we.trade nabízejí. V moderované diskusi vedené Michalou Hergetovou z České televize zástupci KB, ČS a ČSOB představili základní principy fungování platformy, vysvětlili, pro jaké firmy a v jakých situacích je we.trade užitečný atd. Představeny byly i první praktické zkušenosti firemních klientů a ukázka vlastní transakce. Záznam celé konference najdete na stránkách Komerční banky.

První Garantovaná platba na we.trade v České republice proběhla mezi klienty Komerční banky

Dodavatel se na Garantované platbě domluví při sjednávání obchodu s odběratelem, který zaručí provedení platby prostřednictvím své banky.

První transakce proběhla mezi společností Igepa velkoobchod papírem spol. s r.o., která byla dodavatelem, a tiskárnou v roli odběratele. Igepa poskytovala svému partnerovi delší než standardní splatnost faktur. Díky využití we.trade už odběratel nemusel předložit jako zajištění platby. Specialisté Trade Finance z Komerční banky totiž nabídli oběma klientům využití nového produktu Garantovaná platba.

Ta pomohla dodavateli garantovat delší odloženou splatnost až šest měsíců a odběrateli optimalizovat jeho cash flow. Oběma stranám tak odpadla kompletní administrativní zátěž, která by vyžadovala i jejich fyzickou přítomnost, což byl v současné situaci další benefit, stejně tak jako hlídání všech termínů přímo platformou we.trade.

Témata článku

Platební styk    //    Trendy

Související

Vyjděte ze zelené transformace jako vítězové

Vyjděte ze zelené transformace jako vítězové

K tomu, jak ve vaší firmě přistupujete k implementaci ESG strategie, čím dál častěji při svém rozhodování přihlížejí investoři, zákazníci i obchodní partneři. Oblast ESG ovšem může i ve zkušených podnikatelích vyvolávat respekt. Prvním krokem by tak vždy mělo být...

pokračovat ve čtení
Ať vašemu e-shopu neujede vlak

Ať vašemu e-shopu neujede vlak

Firmy, které svým klientům nabízejí uživatelsky přívětivé nakupování, rostou. Vyvarujte se zbytečných chyb a zařaďte se mezi ně. „Dnešní zákazníci očekávají, že budou mít možnost platit pomocí svojí oblíbené metody, nebo dokonce na splátky. Zboží přitom chtějí pokud...

pokračovat ve čtení

0 komentářů

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.